צמיחת מנהיגות

 

רציונל

 

מה המשותף למשה רבנו, ווינסטון צ'רצ'יל, הנרייטה סולד, מרטין לותר קינג ודוד בן-גוריון? היותם מנהיגים.  

מיהו מנהיג? זה שמעורר השראה בקרב אנשים, מניע אותם ומובילם למטרה בזכות היותו בעל השפעה ויכולת לחולל שינוי. זהו המנהיג וזו במהותה מנהיגות.

המנהיגות הארגונית המייטבית, מובילה להשגת תוצאות חדשות, יוצאות דופן, יודעת להפיק מהמשאבים שברשותה, המשאבים האנושים, התרבותיים, הטכנולוגיים, הכלכליים והארגוניים את הפוטנציאל המיירבי ולייצר את הצלחות בזכות תחושת המסוגלות, האני מאמין, הערכים, החזון הארגוני, דפוסי ההתנהגות,  הידע, המיומנויות והכלים הניהוליים/מנהיגותיים שברשותה ופיתוחם הקבוע וכל אלה, בסביבה תומכת ומעוררת אמון.

כשהמשאבים והגישה הנכונה קיימים, על פניו הכול אפשרי. אך ראשית, הם לא תמיד קיימים ויש צורך לייצרם ושנית, גם אם כן, עדיין קיים אתגר שמקורו בהתמודדות המובילים הארגוניים  עם המציאות המורכבת, המאופיינת בהיותה, משתנה, עמומה, לא וודאית  ולא יציבה,  הנמצאת בתנועה מתמדת בקצב ובכיוונים שאינם ניתנים לחיזוי.

הובלת הריבוי, השונות והאי-סדר, דורשים אם כך ידע, כישורי הובלה ומיומנויות נוספות לאלה הקלאסיים:  יצירתיות, חדשנות, יוזמה, גמישות, יכולת הובלת שינויים, יכולת עמידה בתיסכול, איפוק, יכולת שאלת שאלות, הקשבה אחרת  ובניית שותפות  עם העובדים - כל אלה ניתן לרכשם ולשפרם בתהליכי למידה מתמשכים המתבצעים בליווי אישי, בתוכניות לפיתוח מנהלים ובעבודה צוותית.

 


 

 


 

 

הפעילות עם המנהלים למען צמיחתם למנהיגים תכלול:

 

  • פיתוח, צמיחה והתחדשות מנהיגותית -   ליווי אישי - פרטני למנהלים הכולל הדרכה וחניכה אישית.

  • פיתוח, צמיחה והתחדשות מנהיגותית - למידה משותפת  קבוצתית/צוותית המשתמשת בידע המרוּבֶּה ומפתחת ראייה מערכתית, חשיבה גמישה,  חדשנות, יוזמה, השפעה, התמודדות עם שינויים, עמידה במצבי אי וודאות, ניהול ממשקים לצד פיתוח מיומנויות רכות כמו דרכים לרתימת עובדים, שיתופם בתהליכים מרכזיים, העצמת עובדים, חניכה ומשוב, יכולת התבוננות, הקשבה, ויצירת משמעות לעבודת העובדים ותחושה של הגשמה עצמית  וחווית ההצלחה ומתן דוגמא אישית.